Arayıp Bulamayanlara (:

19 Temmuz 2018 Perşembe

Belgesel Furyası #3

The Push
ManipülasyonGünlük hayatta aslında yapmak istemediğimiz pek çok şeyi yapıyoruz. İnsanlar ve çevre bizi öyle bir noktaya getiriyor ki kendimizi kontrol edemiyor ve tanıyamıyoruz. Belgesel manipülasyon konusunu işliyor. Masum bir kişiyi cinayet işlemeye kadar götürecek bir sosyal deney  düzenliyorlar. Lakin deneklerin seçim aşaması, kullanılan yöntemler, çok büyük bir kadro olduğu için izlerken hayran kalmamak mümkün değil. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Şimdiye kadar izlediğim belgeseller arasında en iyisi denilebilir. 

Politika, ekonomi gibi geniş alanlar dışında en basit günlük kararlarımızın çoğunun aslında başkası tarafından belirlendiğini düşünecek olursak farkındalığımızı kesinlikle artırmamız gerektiğini anlıyoruz. Bu farkındalığı artıracak güzel bir belgesel. Size de tavsiye ederim.

4 yorum:

 1. ilginç. senin konulaaar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet 2 kere izledim. Bir daha sıkılmadan izleyebilirim :)

   Sil
 2. "en basit günlük kararlarımızın çoğunun aslında başkası tarafından belirlendiği" cümlesine katılmamak elde değil..papaz olayında bunu yaşıyoz mesela..🙂çok güzel ve anlamlı bir belgesel yorumu olmuş..emeğinize sağlık..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Maalesef gerçekleşen olaylar yaşamımıza doğrudan etkide bulunuyor. Kaçış yok.

   Sil