Arayıp Bulamayanlara (:

17 Temmuz 2018 Salı

Zengin Koca Merakı

Bu sıra zengin koca muhabbetine çok denk geldim. Bakalım neler olmuş...

İlk olay bir alışveriş merkezinde başıma geldi. Muhtemelen lisede olan iki kadın arkadaş aksesuar bölümünde bir şeyler deniyorlar. Birisi şapka deniyor ve diyor ki: "Aa baksana Şeyma Subaşı'na benzedim." Öbürü de diyor ki: "Ay sen Şeyma Subaşı'nı mı seviyorsun?" "Hayır hatta tiksiniyorum koca parası yiyor salak... Ama ben de koca parası yiyeceğim."

Bir diğer olay da bugün plajda başına geldi. 3 tane yaşları 40-55 yaş arası kadın var. Ve iki tane de genç kadın. Onlar da sanırım liseye gidiyor. Gençlerden birinin annesi evli değil... Bir adamla tanışmış. Önce yakışıklı mı diye soruyorlar. Pek yakışıklı olmadığını söylüyor kadın. Sonra adam zengin mi diye soruyorlar. Adam zenginmiş ve kadının kızı "Oo sakın kaçırma anne sakın. " diye bağırıyor. Tüm bu konuşmalar o kadar yüksek sesle yapılıyor ki şaşarsınız. :) Diyelim ki hayattaki tüm amacın bu, bari bağıra bağıra dillendirme. Karşısındaki kişi iyi biri mi kötü biri mi, sapık mı, hırsız mı bilmiyorlar. Tek düşünce bu :)

Özellikle genç kadınların böyle aciz düşünceleri olması çok üzücü. Maddi durumun önemli olduğu doğrudur ama tüm hayatın geçirileceği birini seçerken tek kriter bu mu olmalı acaba? 

6 yorum:

 1. Bir gun muradina erip zengin koca bulursa aslinda zenginligin hicbirsey ifade etmedigini anlarlar. Evde seni seven,sayan,fikirlerine onem veren bir Es yoksa mutlulugun zor oldugunu dusunuyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki de umurlarında olan tek şey paradır :)

   Sil
 2. Herkes maddi durumu iyi olsun ister ama sadece bu insanı mutlu etmeye yetmiyor ki. Para mutluluk getirseydi o kadar zengin ve ünlü insan intihar etmezdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru söylüyorsun. İnsanlar birbirini kullanılacak bir eşya gibi görmeye başladı.

   Sil
 3. :) ee çıkar dünyasıııı :)

  YanıtlaSil