Arayıp Bulamayanlara (:

17 Ağustos 2017 Perşembe

İdeal Sevgili Kimdir?

Çoğu insan hayatının büyük bir kısmını ideal sevgilinin hayalini kurarak ve onu bulmaya çalışarak geçiriyor. Elbette hayattaki tek amaç bu olmasa da… Kim düşünmemiştir ki… Birçok seçenek var. Hem fiziksel anlamda hem de ruhsal anlamda sizin için doğru kişiyi bulduğunuzda hayatınız çok daha iyi bir hal alabilir.

Fiziksel anlamda sarışın, esmer, kumral… Orta boylu, kısa ve uzun boylu insanlar… Kahverengi, mavi, ela ve yeşil gözler… Çok fazla çeşit var. Kimisi göze önem verir, kimisi ellerin, gülüşün güzelliğine. Herkes farklı kriterlerde birisini arar. Lakin sonuca baktığınızda genellikle hayallerinize tıpatıp uyan birisini bulamazsınız.

İsterseniz ki naif, cana yakın, komik birisi olsun yanınızda… Hayatınız boyunca seçim yapamayan biriyseniz sizin yerinize bazı şeylere karar verecek, ipleri eline alacak birisini ararsınız. Herkesin kendi tercihi tabii… Lakin insanların yaptıklarını düşündükçe, gördükçe tercihlerimizin ne kadar yanlış olduğunu anlayabiliyoruz.

Pekii ideal sevgili kimdir? Tabii ki hayvanlar :) Kedi, köpek fark etmez…

İlk olarak gözü dışarda değildir, size sadıktır.

İnsanlar gibi komplike düşüncelere sahip değillerdir. Ne zaman ne istediğini veya istemediğini kolay şekilde anlayabilirsiniz.

En önemlisi ise sizden sevgiden başka bir şey istemezler. Ne kadar tatlış değil mi 😊

Ne bileyim sosyal medya hesapları falan yoktur mesela :D


Yani işin aslı… Kedili bir teyze olmak aslında kötü bir şey değil. Aksine sizi mutlu edecek bir şey. İnsanlardan hayır yoksa boşverin 😊 Çok da önemli değil.

10 yorum:

 1. Evet haklısın ideali bulmak çok zor olabilir belki ama kendi kriterlerine göre ideale yakın biri vardır mutlaka. Bizler de çünkü tam olarak bir başkasının ideali olamayabiliriz. Kedili bir teyze hayali için çok genç olduğunu düşünüyorum. Her yeni gün yeni sürprizleriyle doğar öyle değil mi? Bir bakmışsın ki doğru kişi karşında, en sevimli kusurlarıyla birlikte hem de :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim bir sıkıntım yok aslında :) Lakin bu konu yüzünden kendini paralayan çok kişi var etrafımda ne yazık ki. Demek istediğim pek de dert etmeye gerek yok bunları :) Kimse yalnız kalmıyor.

   Sil
 2. Kesinlikle haklısın İrem'cim, en güzel sevgili kedi, köpektir. Asla ihanet etmezler, insanı başka sevgiliyle aldatmazlar, daha ne olsun?:)))

  YanıtlaSil
 3. İdeallerimizi kendimiz yaratıyor bir de olmayan şeylerin peşine düşüyoruz; bulduğumuzu sandığımızda da ateşe atladığımızın farkına varmaya başlıyoruz ve yavaş yavaş ısınarak yanmaya alışıyoruz. Ne lugattı ama. afferin bana. :)))

  YanıtlaSil
 4. hah haaa çok tatlıııı :)

  YanıtlaSil
 5. Pek bir tatlıymış kedi :) hayırlı olsun... yazı çok güzeldi... sevgiler

  YanıtlaSil