Arayıp Bulamayanlara (:

20 Ağustos 2017 Pazar

İnsani Arızalar

Merhabalar…

Bugün sizlere hayatımda sürekli karşılaştığım 2 arızadan bahsedeceğim… Aslında bu güzel bir mim olabilir. Yani eğer isterseniz sizler de yazabilirsiniz. Eğlenceli olacağını düşündüm. O zaman başlıyorum.

1- Bende ne yazık ki B12 vitamini eksikliği var. Aslında gereken tüm besinleri tüketiyorum; ama midem bu vitamini sindirmiyor ve direkt atıyor. Hap içtiğimde de aynı problem oluyor. Yani direkt kana karışması lazım. Hayatım boyunca her ay B12 iğnesi olmam gerekiyor. Lakin bu birçok zaman aksıyor…

Şöyle ki… Bu vitamin eksikliğinde unutkanlığınız artıyor. Benim zaten hafızam çok güçlü değil. Unutkanlık nüks ettiği için ben iğne yaptırmayı da unutuyorum. Diyebilirsiniz ki… “E o zaman telefon takviminden alarm kur…” Lakin bu unutkanlık öyle bir şey ki ben onu yapmayı da unutuyorum :D Neyse bugün iğnemi oldum. Sadece 1 haftalık gecikmeyle :D

2-  Bir diğer arızam da göz sağlığımla ilgili. Gözlerimde hem miyop hem de astigmat var. Miyop 5 numara… Yani anlayacağınız gözlük veya lens takmadan pek net göremiyorum. Eğer ortam karanlıksa bir şey görebilmem imkansız. (Eskişehir Adalar’da gezerken karşıdan karşıya geçeceğim köprüyü bile bulamamıştım bir zamanlar :D)

Her neyse… Ben yaklaşık 4 yıldır genellikle lens kullanıyorum. Çok daha rahat geliyor. Lakin eğer gözlüğümü her zaman koyduğum yere koymadıysam yandık… Akşam lensimi çıkartıyorum ve gözlüğüm olması gereken yerde değilse tüm gece kör dolaşmak zorunda kalıyorum. Çünkü koskoca evde o gözlüğü bulamıyorum. Bir süre sonra da o bulanık görüşten midem bulanıyor ve yatıyorum zaten :Dİşte böyle :D Beğenirseniz ve hayatınızda yaşadığınız bu tür olaylar varsa, yazarsanız haber verin. Birlikte okuyalım :)

19 yorum:

 1. Bu olumsuzlukları o kadar güzel anlatmışsın ki okurken neşelendim nedense :) Ama çok cok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. Unutmak aslında güzel bir şey birazcıkta olsa. Benimde unutmak istediğim bir sürü şey var ama unutamıyorum malesef :) Vücudumdan biraz B12 falan mı aldırsam unutmak için :)) Bu güzel paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hastalığın pis tarafı unutmaman gerekenleri unuturken unutmak istediklerin öylece kalıyor :D Aman kimsenin başına gelmesin. Hafıza önemli :) Ben teşekkür ederim :)

   Sil
  2. Hadi ya o zaman bu durum işime yaramazdı benim :) çünkü unutmak istediklerimi unutmalıyım ben :)
   Tekrar geçmiş olsun. Rica ederim.

   Sil
 2. Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Görmek gerçekten biz insanlar için çok büyük bir nimet, şifalar diliyorum. Bloğunuzu yeni paylaşımlar için takibe aldım kendi bloğuma da beklerim :)

  YanıtlaSil
 3. Geçmiş olsun İrem'cim, benim de b12 eksikliğim var ama iğne olmak çok zoruma gidiyor...:( hapını alıyorum dediğin gibi hapı pek işe yaramıyor diyorlar, bağırsaklarda emilimi zormuş vs. sen en iyisini yapıyorsun. Gözüme kirpik kaçsa çıkartamadığımdan maalesef gözlük bana uygun 40 yaşımdan beri yani 20 yıldır gözlük kullanıyorum ben de..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de ortaokulda başladım gözlük kullanmaya. Numara durmadan artıyor. Ne yapacağım bilmiyorum :(

   Sil
 4. bence tüm suç unutkanlıkta, gözlüğü de o kaybettiriyordur :D

  YanıtlaSil
 5. off çok geçmiş olsun , yaşını bilmiyorum ama lazer uygulanabilir mi gözlerine diye düşünmedim değil. Bir de senin için annen falan kursa o b12 takvimlerini ya da bir yakının , tabii her zaman takip edemeyebeilir o da ama ... üzüldüm gerçekten , umarım her ikisi için de çözüm bulabilirsin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lazeri doktorlar önermiyor. O yüzden yaptırmıyorum. Ama belki çok daha ilerde denerim.

   Sil
 6. blogunuzu yenı kesfettım bende beklerım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bol kahveliyse gelirim tabii :) Hoşgeldiniz :)

   Sil
 7. Ben de bir ara kendi halsizlik ve unutkanlık sorunlarıma B12 eksikliği teşhisi koymuştum, hap almıştım kendi kendime. Sonra kendi uydurmam olduğu için kullanmayı bıraktım tabi. :D
  Ve oof benim de gözlerim görmüyor, ve ayrıca çok hassaslar. Çok alerjik gözlerim, o yüzden 2 sene lens kullandıktan sonra lensi bıraktım gözlüğe döndüm. Lens gibi olmuyor ama, o kendi gözlerinle sağlıklı görüyormuş hissi gibisi yok. Çizdirsek mi ki? :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doktorlar pek önermiyor lazer. Ailem de sağlık sektöründe, istemiyorlar. Gözlerim 10 numara olursa başka çare yok gerçi gidip yaptıracağım o zaman :)

   Sil
 8. of kıyamam yaa çok geçmiş olsun. böle anlatabileceğim bişi yok işte.

  YanıtlaSil
 9. Benim de kulak zarlarım delik ve son 6 yıldır işitme cihazı kullanıyorum.

  Şu anda da belim sakat sanırım fıtık. Yarın MR'a gireceğim bakalım ne çıkacak.

  Her yerim arıza be ya! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkeste var bir şeyler işte... Güzel sonuçlar alırsınız umarım.

   Sil