Arayıp Bulamayanlara (:

13 Kasım 2017 Pazartesi

OHRİD GEZİSİ #1

Ohrid gezisine duş alırken birden karar verdim. Aslında aklımda hep vardı; ama ne zaman hayata geçireceğimi bilememiştim. Cuma günü kararımı verdim. Cumartesi gidecektim uyanabilseydim; ama Pazar gününe kaldı. Cumartesi biletimi aldım ve Booking'ten kalacak yerimi ayarladım. Öğrenci olduğum için ve kalacağım yere pek para vermek istemediğim için hostelde kalmayı tercih ettim. :) Gecesi 30 TL civarı, merkeze 5 dakika yürüme mesafesinde, kahvaltı dahil, mutfağını kullanabildiğiniz bir hostel. Beklentim çok düşüktü; ama bizim yurttan bin kat daha temiz ve güzeldi. :D Ben 8 kişilik odada kaldım. Lakin sezonu olmadığı için hostelde pek kişi yoktu. Bizim odada Matt adında bir genç vardı. Bir de Çinli, tatlı bir teyze vardı. Linkini buraya koyuyorum. :) Gayet güzeldi. Az kişilik odalar da tercih edilebilir.

Devamı gelecek...

11 yorum:

 1. ay 30 lira mıı on euro bile değil. yazsana hostelin isminiiii.

  YanıtlaSil
 2. Love your post dear ♥
  If you want check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/

  YanıtlaSil
 3. Kadın-erkek karışık galiba? Şaşırdım:) Ama onlar bizim gibi değiller. Temiz ve konforlu olması iyi olmuş. Fiyat da harika. İyi yapmışsın gençken gezmeli, görmeli insan yaşlanınca değil.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet karışık; ama hostellerde genelde öyle oluyor yurt dışında. Gezmeye pek alışkın değilim, zorluyorum kendimi yine de. :)

   Sil
 4. Bence genç yaşlarda yapılıyor bu iş, çoluk çocukla pek yapılamıyor istense bile. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukların sorumluluğu göz ardı edilemiyordur. :) Ama artık değişiyor gibi. Çok fazla kişi görüyorum çocukları alıp dünya turuna bile çıkıyorlar. Tabii para ve boş zamanı ayarlayabilmek lazım. Maalesef herkes için mümkün olamıyor.

   Sil
 5. Ne kadar güzel yapmışsın.Seviyorum gençlerin böyle atak olmalarını :) Ben de vardır,bir anda sırt çantamı alır,çıkarım :)

  YanıtlaSil