Arayıp Bulamayanlara (:

14 Kasım 2017 Salı

OHRİD GEZİSİ #2

Üsküp-Ohrid yaklaşık 3.5 saat sürüyor. Ama yol kötü değildi. Fazla midem bulanmadı. Tabii bunun için sabah hiçbir şey yemedim :) Ohrid'e geldiğimde 15 dakikada kalacağım yere yürüdüm. Zaten sadece bir sırt çantam vardı. Eşyalarımı bıraktıktan sonra dışarı çıktım ve bir kahve içtim önce. :) Yol kötü yaptığı için o gün pek bir şey yiyemedim. Lakin gözlemlediğim kadarıyla turistik bir yer için yiyecek fiyatları oldukça uygun. İlk gitmek istediğim yer tabii ki Ohrid gölü oldu. :) Açtım haritayı gidiyorum. :D Birisi haritaya çingene mahallesinin sonunu Ohrid gölü diye kaydetmiş. :D Korkunç bir yerdi; ama bir hayli eğlendim. Nasıl da kandırdılar beni :D 

Neyse sonra sora sora gittim... Resmen büyüleyici bir yerdi. İzmir'e benziyordu. Şarap tadım yerleri bana Şirince'yi anımsattı. Aynı zamanda evlerinin Bodrum evlerine benzediği sokaklar vardı. :) İlk günümü tamamen gölün olduğu kısımda harcadım. Yürüyüş, fotoğraf çekmeler derken zaman geçti. Akşam yine çıktım, hem gün batımını yakalamak için hem de gece nasıl olduğunu görmek istedim. Lakin gece çok soğuktu. O rüzgar beni mahvetti.


Balık yemek istiyordum. Hem uygun fiyatlı hem de tadını çok övüyorlar. Lakin gittiğim yerlerde en az yarım saat beklemen gerekir dedikleri zaman... Gittim bir pizzacıya ve bir dilim pizza aldım. Onu da zorla yedim, midem kötü olduğu için. Yarısını köpek arkadaşla paylaştım. 

Devamı gelecek...6 yorum:

 1. Saksı saksı çiçeklerle, Arnavut kaldırımlı sokak ne kadar şirin.
  Emeğine sağlık.

  YanıtlaSil
 2. ayyyyy o kiliseye gittin mi aceba yaaa :)

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Evet çok sevdim. Bir de yazın görmek istiyorum. :)

   Sil