Arayıp Bulamayanlara (:

2 Şubat 2018 Cuma

Göçebe Yaşam

Çok yer değiştiren insanlar için zamanla her taşınma ayrı bir eziyet haline gelir. Bundan zevk alan kişiler olduğunu düşünmüyorum. Tabii her işi başkasına yaptıracak kadar zenginseniz o ayrı. :D Ama işin bürokratik işlemleri bile can sıkıcı oluyor. 

Küçüklüğümde hem kiracı olarak yaşadık. Ortaokula kadar sanırım 6-7 kez taşınmışızdır. O zamanlar çok küçük olduğum için genellikle ben bir şey yapmazdım. Ama o ortamda bulunmak dahi strest edici ve huzur bozucu oluyordu. Ortaokulda ailem ev aldı; ama orada da fazla bulunmadık. Lisede merkeze daha yakın bir eve taşındık. O zamandan beri ailem aynı evde. Ama bu taşınma süreci beni mahvetti.

Üniversiteye başlamak çok daha zordu bu açıdan. İlk sene apartta kaldım. Lakin kaldığım yer berbattı. Tabii orada yalnız olduğum için her şeyi tek başıma halletmek zorunda kaldığım ilk zamanlardı. Hatta bir de oradayken oda da değiştirdim. Yakın mesafe olsa da can sıkıcıydı. Çok zorlanmadım; ama sevmiyorum işte. Orayı sevmediğim için 1. ve 2. sınıfta farklı bir aparta geçtim. Her yaz bavul hazırlayıp eve dönmek ve sürekli taşınmak beni hayattan bezdirdi. En iğrenç deneyimse Makedonya'ya gittiğimde yaşandı. Bir dönem için tüm eşyalarımı taşıdım. Sonra dönüşte eve yerleştirdim ve haftaya tekrar okul başlıyor. Yine taşınacağım. :D

Küçüklüğümden beri yalnız yaşama hayalim vardı. Bu hayalim gerçekleşiyor. Artık apartta kalmayacağım. Tek başıma evde olacağım. Dönem arası ev çok zor bulundu tabii. Bu benim için en zor taşınma süreci olacak. Her şeyi kendim hallettim. Abonelikleri açtırdım eşyaları aldım. Neyse ki Erasmus'tan param artmıştı yoksa yine apart köşelerinde sürünecektim. :D Cumartesi yeni evime tamamen yerleşmiş olacağım ve çok heyecanlıyım.

Genellikle çok hayal edilen şeyler hayal edildikleri gibi gitmezler. Umarım güzel vakit geçireceğim, huzurlu bir ortamda bulunurum. Bir daha da taşınmak istemiyorum keşke ömür boyu orada kalabilsem... 

10 yorum:

 1. Çok sevindim senin adına İrem'ciğim, umarım çok huzurlu günler geçirir, çok mutlu olursun. :) Güle güle otur:)

  YanıtlaSil
 2. oleeeey ne güzeeeel mutlu günlerin olsun yeni evindeeee ve yalnıııız :)

  YanıtlaSil
 3. yeni evin hayırlı olsun o zaman..🙂 dilerim dileğin gerçekleşir,orda mutlu ve huzurlu olursun.. kolay gelsin..🙂

  YanıtlaSil
 4. Seni o kadar iyi anlıyorum ki. 6 senede 7 kez taşındım. Üstelik evliyim ve eşim sağ olsun toparlanma yerleşme işlerine hiç bulaşmaz :-( Fazla eşyamız yok derim hep ama o taşınma sürecinde ne kadar çok eşyamız varmış diye bunaldığımı hatırlıyorum.

  Benim de hayalimdir, şöyle bahçeli güzel bir evin olacak. Ölene kadar orada yaşayacaksın. Maalesef pek olası görünmüyor.

  Sana kolaylıklar dilerim :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım öyle bir evin olur son bir kez oraya taşınırsın. :)

   Sil
 5. Dilerim ki her istediğiniz gönlünüzce olsun. Başarılar dilerim. :)

  YanıtlaSil