Arayıp Bulamayanlara (:

1 Şubat 2018 Perşembe

Sinema ve Ben-Mim

Okumayı çok sevsem de yapmayı ertelediğim için sürekli unuttuğum mimler... :D Mim Öneri Makinesi tarafından hazırlanmış ve çok sevdiğim Şule Uzundere benim de ismimi eklemiş. :) Ben de erteleyip unutmamak için eve geldiğim an yapmak istedim. Filmlerle aram pek iyi olmasa da sorular çok güzel. :)

1- Sinemada izlediğin ilk film?

Çok duygusal bir soru değil mi sizce de. :) Eğer doğru hatırlıyorsam... Sinemada ilk filmimi annem ve teyzemle birlikte izlemiştik. Film de fazlasıyla minnoştu. Kayıp Balık Nemo. :)

2- Film en güzel ...........de/da izlenir.

Eğer çok sevdiğim bir yönetmen veya yazarım filmiyse sinemada izlemeyi tercih ederim. Ancak evdeki rahatlık da çok hoş oluyor.

3- Film izlerken olmazsa olmazın var mı? Varsa neler?

Film izlerken olmazsa olmazım durdur tuşu. :D Film izlemek pek bana göre bir şey değil. Eğer bir filmi evde izliyorsam genellikle böle böle 3-4 günde anca bitiriyorum. Yanlış anlaşılmasın... Bu durum filmleri beğenmediğim için değil sadece filmde odaklanma sorunu yaşadığım için.

4- Tek başına mı kalabalık mı?

Evde izlerken tek başıma olmayı tercih ederim çünkü filmi 3-4 günde bitirmeyi kimse istemez. :D Ama sinemada yanımda birinin olmasını tercih ediyorum. :) Hayatımda bir kez sinemaya yalnız gittim (Yapacak hiçbir şeyim yoktu o gün herhalde. :D). Aynı zamanda sinema salonunda tek kişiydim. :D Oldukça tuhaftı. :D Film gösterimini yapan kişi "Çıkmayacaksanız filmi devam ettireyim?" demişti. Arkadan aniden öyle bir ses gelince ödüm kopmuştu. :D

5- Mısır mı cips mi?

Sinemada kesinlikle mısır yerim. :D Çok hoşuma gidiyor. Evde bir şey yemesem de olur; ama mısır varsa hayır demem...

6- 2 boyutlu mu 3 boyutlu mu?

2.

7- AVM sineması mı sokak sineması mı?

Sokak sinemasına bir kez gitmiştim. Pek de bir farkı yoktu. Yaşadığım yere AVM daha yakın olduğu için tabii ki AVM diyorum.

8- Filmden önce fragmanını izlemek mi yorumunu okumak mı?

Fragman izlemeyi çok severim. :) Ama yorumları genelde film izledikten sonra okuyorum ki filmi ön yargılı izlemeyeyim. :)

Son 2 gündür blogda yoktum ve bu da eski bir mim o yüzden kim yaptı km yapmadı bilemiyorum. Ama genel olarak yapmayan herkesi davet ediyorum. :) Yaparsanız yorum olarak atın lütfen. :)

10 yorum:

 1. Eline sağlık ve teşekkürler katıldığın için :).

  2. sorunun cevabı çok iyi, hahaha :). Benim de bir arkadaşım vardı aynı senin gibi 3-4 günde bitirirdi filmi :). Sinemada sorun olmuyor mu peki, ne yapıyorsun merak ettim :).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinemaya gittiğimde odaklanma sorunu daha az oluyor. Sanırım yüksek ses, kocaman ekran... Kendimi daha iyi verebiliyorum orada. :)

   Sil
 2. İrem'ciğim Kayıp Balık Nemo'yu ben de tvde izledim çok sevdi, çok güzeldi.:) Sinemada tek başına valla bravo çok cesursun ben başka kimseyi görmeyince giderdim herhalde:)))))tebrik ediyorum cesaretini ama o adam da fena korkutmuş...:(

  Keyifle okudum:) ben de yapacağım bu mimi ama dizi bittikten sonra..şimdi onunla uğraşıyorum çok vakit alıyor, yoruyor, e arada blog ziyaretlerini de aksatmak istemiyorum...o yüzden:)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zordur tabii. Senaryo hazırlığı, çeviri, çizimler... Çok kolay gelsin. :)

   Sil
 3. Yaptığın için teşekkürler :-)

  Kayıp Balık Nemo'yu evde izlemiş ve çok sevmiştim.

  Bir keresinde ben de filmi salonda tek başıma izlemiştim ama benim hoşuma gitmişti. Sinemayı kapatmışım gibi hissetmiştim :-)

  Ben film izlerken bir şey yiyemiyorum, dikkatim dağılıyor. Çay ve kahveye hayır demem ama.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek, ben teşekkür ederim asıl. :) Güzel bir yanı var tabii; ama değişik gelmişti bana tek başıma. :)

   Sil
 4. Keyifle okudum. Hele durdur tuşu tebessüm ettirdi.:) Ben de yapmıştım bu mimi. Emeğinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okudum sizinkini de. :) Teşekkür ederim. :)

   Sil
 5. ha haaa durdur tuşu he öyle film mi izleniiir :) nemo bayılırıııım :)

  YanıtlaSil