Arayıp Bulamayanlara (:

26 Nisan 2018 Perşembe

En Güzel Sabahlar

Uyandığım an enerjiyle dolu olduğum günleri çok seviyorum. Bu genellikle pek başıma gelmiyor. Sabah pek enerjim yerinde olmaz. O yüzden güne başlarken ufak egzersizler yaparım, bu bedenime de iyi geliyor. Gün ortalarında kendimi çok çok yorgun hissederim ve akşam saatlerinde müthiş bir enerjiyle dolarım. Bu da gece saat 1'e, 3'e kadar sürer. Bu sabah zor uyanmama rağmen çok işler başardım. Böyle günleri seviyorum.

Zor uyanmama rağmen kalkıp sporumu yaptım. Tabii başlamadan önce yumurtamı haşlanması için ocağa koymuştum bile. Sporumu yaptıktan sonra buzdolabından kahvaltılıkları çıkardım. Yumurta tam haşlanana kadar ve biraz soğumasını beklediğim arada öğle yemeğim için salatamı hazırladım ve akşam yemeği için yapacağım mantar sotenin biberlerini doğradım. Kahvaltımı yaptım, ilaçlarımı içtim (biraz hastalanmışım da antibiyotik verdi doktor). Kahvaltımı yaparken blog yazılarını okudum. :) Sonra kalkıp akşam yemeğimi hazırladım. Zaten öğlen dünden kalan çorbadan içmeye karar verdim. :) Tüm bunları 1 buçuk saatte bitirmiş olmak günün yükünü biraz da olsun üstümden atmamı sağladı.

Son zamanlarda okuduğum ve izlediğim birkaç şey sebebiyle uyku düzenimi değiştirmeye karar verdim. Günde 5 saat uykunun insana yettiğiyle ilgiliydi bunlar. Çünkü fazla uyku aslında bedenimizi veya zihnimizi dinlendirici bir etkiye sahip olmuyormuş. Ben de bunu uygulamaya çalışıyorum. Uykuyu çok sevdiğim için bunu yapmak zor geliyor aslında. Ama çalışmaya başladığımdan beri bunu yapmak zorunda hissediyorum kendimi. Çünkü biraz daha uyusam kendimi zaman ayırmak için, ders çalışmak için, blog yazılarını okumak veya yazmak için dahi zamanım olmuyor. Hastalanınca bu uygulamayı bıraktım; ama tekrar başlıyor. Bir sıkıntı da şu. Normalde 5 saat gece uykusu 20 dakika gün ortasında uyku şeklinde bir sistem. Lakin ben okuldan çıkıp direkt işe gittiğim için o gün ortasındaki uykudan mahrum kalıyorum. Oysa nasıl severim ben saat 4-5 civarı kestirmeyi. :(

Yazacak manasız çok şeyim var. Ama sonra yazayım. Günaydın. Enerji dolu bir gün geçirmeniz dileğimle.

6 yorum:

 1. 5 saat uyku ne ki biz analar yeri geliyo maksimum 3 saatlik uykuyla günü geçiriyoruz.Çünkü süper mom olmak kolay değil!😂Günaydınn💁🏻‍♀️😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben en fazla sınav haftası dayanabiliyorum uykusuzluğa o da mecburiyetten. :) Süper annelik ayrı bir müessese saygımız sonsuz. :) Siz dayanırsınız. :) Günaydın :)

   Sil
 2. ay beş saat uyku yetmez yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahah başarısız oldum zaten. :) Ama yine de erken uyanıyorum. :)

   Sil
 3. Bu aralar bende ne uyku ne beslenme ne de spor düzeni kaldı. Bir an önce kendime çekidüzen vermem lazım, gidişatım pek iyi değil.

  Az uykuyla yetinebilmek için beslenmene de dikkat etmen lazım. Şekeri ve şekerli gıdaları az tüketirsen daha az uyuyormuşsun ve daha az enerjik oluyormuşsun. Kendim deneyemedim :-( ama bir yerde okudum :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir şekilde düzeni sağlamaya çalışıyorum. Beslenmeye çok dikkat ederim zaten. :) Ama 5 saat sınırını kaldırdım bu kadar katı olmaya gerek yok ki... (Başaramayıp kendini kandırmaya çalışan İrem cümlesi :D)

   Sil