Arayıp Bulamayanlara (:

16 Nisan 2018 Pazartesi

Film Gecesi

Çok yoğun zamanlar geçirmiştim ve kendime zaman ayırmaya, yormayan ve eğlendiren birkaç şey yapmaya ihtiyacım vardı. Sonra sincapla film izleme kararı aldık. :) Önce bir film önerdi, onu izleyelim diye. Sonra da dedi ki: "Acaba korku filmi mi izlesek ya?"

Benim korku ve gerilim filmlerimi ne kadar sevdiğimi bilmiyorsunuzdur. Çünkü film hakkında yazmamıştım pek. Lakin anladım ki artık eskisi kadar sevmiyorum veya kaliteli bir korku-gerilim filmi bulmak çok zor. Çünkü filmde neler olacağı o kadar belli ki bunlardan korkmak pek mümkün değil. Bir süre sonra komedi filmi izler gibi bir hal alıyorsunuz.Listeden filmlere baktık. Ben eski bir akıl hastanesinde geçtiği için ve eski zamanlarda yapılanlar da gösterilecek diye "Tımarhane" filmini seçtim. Çok heyecanlıydım. Lakin sincapla ne zaman film izleyecek olsak ve filmi ben seçsem o film kötü çıkıyor. :D Saçma sapan bir filmdi. 73 ya da 78 dakika olması lazım filmin. Bir süre sonra olaylar ilginçleşir diye beklerken film bitiverdi. :DSonra listeye geri döndük. Çünkü kendimizi film izlemiş saymıyorduk. :D Diğer filmi sincap seçti. Romantik komedi kategorisinden Rüzgar isimli bir film. Halil Sezai'yi ve baş rolde yer alan çocuğu sima olarak tanıyor olsam da kadın karakteri tanımıyordum. Aslında tam bir eski Türk filmi senaryosuydu. Annesi babası olmadığı için mafya tarzı bir adamın eline düşmüş ve hırsızlık yaptırılan bir çocuk çetesi ve onların hikayesi. Kendine yeni aile bulmaya ve bu hayattan kurtulmaya çalışan çocuklar. Tabii ilk filmle kıyaslanacak olursa çok daha memnun kaldım. :D Ben en iyisi belgesellerden devam edeyim. Çünkü çok daha keyifliler.

2 yorum:

  1. İki filmden de istediğin randımanı alamayınca belgesele dönersin tabi :) Halil Sezai'nin bu filminin beğenilmediğini duymuştum ben de...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben hakkında yorum dahi görmemiştim. :) İzlenemeyecek gibi kötü olduğunu söyleyemem sadece çok tahmin edilebilir bir senaryoydu. :)

      Sil